HostTurka Hosting Video Destek Sayfası https://www.hostturka.com/blog Hosting Video Destek Sayfası Sat, 27 May 2017 13:30:19 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.13 Barracuda Blacklist’ten Çıkma. https://www.hostturka.com/blog/barracuda-blacklistten-cikma.html https://www.hostturka.com/blog/barracuda-blacklistten-cikma.html#respond Sat, 27 May 2017 13:30:19 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=751 Barracuda network güvenliği tarafında faaliyet gösteren ve çeşitli güvenlik cihazları olan saygın bir firmadır. Eğer ip adresiniz Barracuda block listesine girdiyse bir çok firmanın epostalarınızı alamayacağına emin olabilirsiniz.

Barracuda block listesinden ip adresinizi çıkarmanız için şu adımları takip edebilirsiniz ;

http://barracudacentral.org/rbl/removal-request adresine giriş yapıyoruz. Form alanlarını aşağıda açıkladığımız gibi doldurabilirsiniz. Reason for Removal alanına ise ingilizce yazmamız gerekiyor bu neden ile işinize yarayacak bir metnide paylaşmayı uygun görüyorum.

**** We solwed spam mail problem can you  delist our ip *****

Formu doldurduktan sonra spam mal çıkışı bulunmuyor ise 24 saat içinde kara listeden çıkmış olacaksınız .

]]>
https://www.hostturka.com/blog/barracuda-blacklistten-cikma.html/feed 0
SpamCop Blacklist’ten (ip karalisteden) nasıl çıkılır ? https://www.hostturka.com/blog/spamcop-blacklistten-ip-karalisteden-nasil-cikilir.html https://www.hostturka.com/blog/spamcop-blacklistten-ip-karalisteden-nasil-cikilir.html#respond Sat, 27 May 2017 02:29:20 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=748 SpamCop istenmeyen epostaların kaynağını belirleyen ve servis sağlayıcılara bildiren bir servistir . Ek olarak ücretsiz antispam hizmetleride sağlamaktadır .

SpamCop blocklist’ten çıkmak için ;

https://www.spamcop.net adresine giriş yapıyoruz ve aşağıdaki resimde işaretli alana ip adresimizi yazıyoruz.

Açılacak olan diğer sayfada eğer ip adresimiz spamcop kara listesinde ise işlemimiz tamamlanmış olacaktır .

]]>
https://www.hostturka.com/blog/spamcop-blacklistten-ip-karalisteden-nasil-cikilir.html/feed 0
Ip Kara Liste (black list) Nedir? Nasıl Kontrol edilir? https://www.hostturka.com/blog/ip-kara-liste-black-list-nedir-nasil-kontrol-edilir.html https://www.hostturka.com/blog/ip-kara-liste-black-list-nedir-nasil-kontrol-edilir.html#respond Fri, 26 May 2017 01:42:57 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=743 Ip kara liste nedir ?

E-Posta trafiğini daha verimli hale getirmek için çeşitli kar amacı gütmeyen  şirketler tarafından eposta trafiği izlenmekte ve kullanıcıları teklikeye atma  potansiyeli olan ip adresleri bloklanmaktadır . Epoata trafiğinizdeki olumsuzluklar nedeni ile sunucunuzun mail çıkış iplerinin bloklanması durumunda kara listeye (blackliste)  düşümüş olursunuz.

Ip adresinizi black liste alan rbl yi kullanan tüm antispam yazılımı yüklü olan eposta sunucularına epostalarınız ulaşmaz. Bu durum müşterilerinizin eposta trafiğini olumsuz olarak etkiler.

Aşağıda sizi popüler rbl adreslerini ilettik dilerseniz bu adresleri smtp sunucunuzun DNS Blacklist alanına ekleyip eklediğiniz rbl lerde kara listeye girmiş iplerden eposta kabul etmeyebilirsiniz.

Karaliste Rbl Sunucu Adresi En iyi uygulama indexi
access.redhawk.org 22
accredit.habeas.com 14
bl.deadbeef.com 20
bl.spamcannibal.org 36
bl.spamcop.net 2
blackholes.uceb.org 37
blacklist.spambag.org 30
cbl.abuseat.org 3
cbl.ni.bg 38
cblless.anti-spam.org.cn 35
combined.njabl.org 11
combined.rbl.msrbl.net 31
dnsbl.ahbl.org 18
dnsbl.burnt-tech.com 19
dnsbl.delink.net 21
dnsbl.njabl.org 10
dnsbl.sorbs.net 4
dnsbl.tqmcube.com 27
dnsbl-1.uceprotect.net 32
dnsbl-2.uceprotect.net 33
dnsbl-3.uceprotect.net 34
dul.dnsbl.sorbs.net 6
http.dnsbl.sorbs.net 7
ko.tqmcube.com 25
list.dsbl.org 15
misc.dnsbl.sorbs.net 9
multihop.dsbl.org 16
no-more-funn.moensted.dk 23
prc.tqmcube.com 26
psbl.surriel.com 29
rbl.spamlab.com 13
sbl-xbl.spamhaus.org 1
smtp.dnsbl.sorbs.net 8
socks.dnsbl.sorbs.net 5
spam.tqmcube.com 24
ubl.unsubscore.com 28
unconfirmed.dsbl.org 17
zen.spamhaus.org 12

Sunucu ip lerimizin kara listeye girip girmediğini kontrol etmek için

http://www.blacklistalert.org sitesini öneriyorum . Bu site ye giriş yapıp ip adresinizi veya domaininizi yazarak ip adresinizin kara listede olup olmadığını sorgulayabilirsiniz .

Ip adresinizin kara listeye girmesi sunucu yönetiminde en çok karşılaşılan sorunlardandır diyebiliriz. Ip adresinizin kara listeye girmemesi için sunucunuzdan spam mail gönderimi yapmamanızı, sunucunuzda hazır scriptler bulunuyor ise bu scripltlere nulled veya warez tema kullanmamanızı öneriyoruz .

SpamCop Blacklist’ten (ip karalisteden) nasıl çıkılır ?

Barracuda Blacklist’ten nasıl çıkılır?

Not : Hostturka.com hosting sunucularında kullandığımız eposta gönderim sistemi günümüzde kullanılan yapılardan farklı olduğu için bu tip sorunlar yaşanmamaktadır . İlgili makale kendi sunucusunu yöneten kişiler için bilgilendirme amaçlı yazılmıştır .

]]> https://www.hostturka.com/blog/ip-kara-liste-black-list-nedir-nasil-kontrol-edilir.html/feed 0 WHMCS nedir? Nasıl Kurulur? https://www.hostturka.com/blog/whmcs-nedir-nasil-kurulur.html https://www.hostturka.com/blog/whmcs-nedir-nasil-kurulur.html#respond Fri, 26 May 2017 00:26:55 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=736  WHMCS ( Web Hosting Manager Complete Solution )

Hosting firmaları için geliştirilmiş php ve mysql tabanlı hosting otomasyon yazılımıdır . Tüm dünyada kabul edilmiş en çok kullanılan hosting otomasyon sitemidir. En büyüğünden en küçüğüne bir çok hosting firması otomasyon sisteminde whmcs’yi kulllanmaktadır. Whmcs lisanslı bir yazılımdır . www.whmcs.com dan lisans teymin edilebilir ayrıca ihtiyacınız olabilecek pek çok ücretli ve ücretsiz eklentiye sahiptir . Eklentilere göz atmak için marketplace.whmcs.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 Whmcs nin genel özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz .

Faturalandırma : Birden çok para birimi , Vergi uygulama , Bir kere veya tekrarlayan fatura oluşturma.

Otomasyon : Ödeme işlemleri, iade yönetimi, Dolandırıcılık kontrolü.

Kolay Kullanım : Basit ve sezgisel arayüz, hızlı yüklenme, hızlı kurulum ve verimli destek.

Ürün Yönetimi : Ücretli, ücretsiz veya periyodik ödenen ürün oluşturma. Stok yönetimi , ürüne özel hoş geldiniz postası oluşturma , promosyonlar.

İşlemler : 50 üzeri ödeme geçidi kurulumu , paypal , banka transferi ve fazlası. Gelir gider işlem kayıtları istatistikler ve raporlama .

Destek Sistemi  : Bütünleşik destek sistemi , bilgi bankası , indirmeler , duyurular ve ağ sorunları.

Modüller : Hosting oluşturma , askıya alma , sona erdirme, yükseltme ve daha fazla seçenek .

Özelleştirilebilir Tasarım : İstemci ve yönetici alanı şablonları , sipariş formları , dil dosyaları ve css stilleri.

Geliştirici Dostu Yapı : Modül Development , Action Hooks ve uzak api .

Dilerseniz kısa bir bilgiden sonra softaclous ile whmcs yi nasıl kurabileceğimize geçelim ;

Öncelikle cpanelimize giriyoruz ve ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi whmcs yi seçiyoruz .

Ardından açılan sayfada install now butonunu tıklayarak kurulumu başlatabiliriz .

Kısa süre sonra kurulumumuz tamamlanacak ve whmcs admn panel ve client panel bilgileri ekranda görünecektir .

]]>
https://www.hostturka.com/blog/whmcs-nedir-nasil-kurulur.html/feed 0
Datastore “X” conflicts with an existing datastore in the datacenter Hatası https://www.hostturka.com/blog/datastore-x-conflicts-with-an-existing-datastore-in-the-datacenter-hatasi.html https://www.hostturka.com/blog/datastore-x-conflicts-with-an-existing-datastore-in-the-datacenter-hatasi.html#respond Wed, 24 May 2017 04:46:52 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=728 Datastore “X” conflicts with an existing datastore in the datacenter Hatası ile ile genelde vcenter üzerindeki bir hostu kaldırıp yeniden eklediğimizde karşılaşırız.

Bunun sebebi hostumuzda bulunan ve daha önce kaldırılan hosttan taşınmış bir sanal sunucunun diskinin ilk hostta görünüyor olmasından kaynaklanmaktadır . Sorunu gidermek için

Inventory > Datastores and datastore Clusters alanına giriş yapıp

Sol menüde sıralanan datastoreların bağlı oldukları sunucuları görebiliriz. Kırmızı renkte hatalı görünen datastore altında bulunan sunucu var ise bu sunucudan ilgili datastore yi kaldırdığınızda sorun giderilecektir .

 

]]>
https://www.hostturka.com/blog/datastore-x-conflicts-with-an-existing-datastore-in-the-datacenter-hatasi.html/feed 0
Centos Web Panel Kurulumu. https://www.hostturka.com/blog/centos-web-panel-kurulumu.html https://www.hostturka.com/blog/centos-web-panel-kurulumu.html#respond Sun, 14 May 2017 01:37:43 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=721 Centos işletim sitemi için ücretli ve ücretsiz birçok panel bulunmamaktadır. Ücretli olarak bilinen ve popüler olan cPanel/WHM panelin sanal ve fiziksel sunucular için lisans ücretleri dolar kuruna bağlı olduğu için günümüz şartlarında fiyatları bizlere yüksek gelebiliyor. Bu açıdan devreye ücretsiz, açık kaynak kodlu ve sürekli geliştirilen paneller giriyor. Centos Web Panel birçok anlamda ihtiyaçlarınıza cevap verebilen ücretsiz bir hosting yönetim kontrol panelidir. Web sunucunuzu centos web panel ile her açıdan yönetebilirsiniz. Centos Web Panel kaynak tüketimi açısından düşük kapasiteli sunucularda sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Burada unutulmaması gereken ise fazla ram ihtiyacı duyan araçların çalıştırılmaması gereklidir.

Centos Web Panel Hakkında daha fazla bilgi ve özellik için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Centos Web Panel Demo: http://centos-webpanel.com/demo

Özellikler: http://centos-webpanel.com/features

Centos Web Paneli Kurulumuna geçmeden önce;

 

Centos Web Panel hem Centos 6.x hem 7.x sürümünü desteklemektedir. Bizim önerimiz Centos 7.x minimal işletim sistemi üzerine kurulum yapmanız yönünde olacaktır. (Paketlerin güncel olması ve stabil olması açısından) Sonrasında ise sunucunuzun bir hostname i olmak zorunda. Eğer hostname tanımlamazsanız cwp kurulumu başlamayacaktır.

Centos Sunucunuza hostname tanımlamasını Console veya SSH üstünden şu şekilde yapabilirsiniz:

– hostname srv1.example.com

Komutunu girerek hostname tanımlayabilirsiniz. Buradaki srv1.example.com örnek bir tanımdır. Kendi alan adınıza ait bir hostname belirtmeniz gerekiyor. Hostname tanımlaması yaptıktan sonra;

– yum -y install wget

– yum -y update

– reboot

Komutlarını girerek; önce sunucumuza wget bileşenini yüklüyoruz. (Zaten yüklü ise yüklü olduğunu söyleyecek 2. komuta geçebilirsiniz.) 2. komut ile sunucumuzu güncelleyip yeniden başlatıyoruz. Sunucu yeniden başladıktan sonra aşağıda yer alan komutları işletim sisteminizin sürümüne göre console veya ssh üstünden tek tek yürüterek Centos Web Panel kurulum işlemine başlıyorsunuz.

Centos 7.x için Kurulum Komutu:

cd /usr/local/src

wget http://centos-webpanel.com/cwp-el7-latest

sh cwp-el7-latest

Centos 6.x için Kurulum Komutu:

cd /usr/local/src

wget http://centos-webpanel.com/cwp-latest

sh cwp-latest

 

Kurulum ortalama 15 dakika ile 30 dakika arasında sürebilir. Kurulum tamamlandıktan sonra aşağıda yer alan ekran görüntüsündeki gibi Centos Web Panel bilgileri yer alacaktır. Lütfen bu bilgileri not edin.

Enter tuşuna bastıktan sonra sunucunuz yeniden başlayacaktır. Bu sayede Centos Web Panel kurulmuş olup aşağıdaki şekilde centos web panele erişebilirsiniz :

http://ipadresiniz:2030

 

]]>
https://www.hostturka.com/blog/centos-web-panel-kurulumu.html/feed 0
WHM / Cpanel Hata : Add New IP Address – Skipping: “Already Added” https://www.hostturka.com/blog/whm-cpanel-hata-add-new-ip-address-skipping-already-added.html https://www.hostturka.com/blog/whm-cpanel-hata-add-new-ip-address-skipping-already-added.html#respond Wed, 12 Apr 2017 04:23:16 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=717 Cpanel / whm kurulu sunucumuza bazen yeni ip adresi eklemek istediğimizde aşağıdaki hatayı alırız.

WHM Error: Add New IP Address – Skipping: “Already Added”

Bu hatayı almamızın 2 nedeni olabilir .

 1. Neden : Eklemeye çalıştığımız ip adresi sunucumuzda ekli konumda olmasıdır. Show ip Address Usage alaından ip adresinin ekli olup  olmadığını kontrol edebiliriz.
 2. Neden : Daha önce sunucumuza ekli olan ve doğru kaldırılmamış ip adresini eklemeye çalışmamızdır . Whgm ip adresi eklediğimizde bazı conf dosyalarına ip adresini eklemektedir eğer herhangi bir ip adresini whm üzerinden değil de network ayarları üzerinden kaldırırsanız bu conf dosyalarında ipler kaldığı için yukarıdaki hatayı alabilirsiniz.

Sorunu gidermek için sunucumuza ssh üzerinden bağlanıp nano editörü ile aşağıdaki conf dosyalarını kontrol ediyoruz.

nano -w /etc/hosts
nano -w /etc/ips
nano -w /etc/mail_reverse_dns

nano - w /var/cpanel/mainip

Eğer eklemeye çalıştığımız ip adresi bu dosyalarda bulunuyor ise bu ipleri silip aşağıdaki satırları ssh üzerinden çalıştırdığımızda sorun giderilmiş olacaktır .

/etc/init.d/network restart
/etc/init.d/ipaliases restart
]]>
https://www.hostturka.com/blog/whm-cpanel-hata-add-new-ip-address-skipping-already-added.html/feed 0
Linux Disk Okuma Testi SSH https://www.hostturka.com/blog/linux-disk-okuma-testi-ssh.html https://www.hostturka.com/blog/linux-disk-okuma-testi-ssh.html#respond Sat, 08 Apr 2017 04:15:38 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=715 Sunucuların bir çok performas parametreleri bulunmaktadır. İşlemci , ram , işletim sistemi ve disk gibi . Fakat disk sunucunuzun performansını etkileyen en önemli unsurlardandır. Bu  neden ile şu anda linuz sunucunuzda nasıl disk okuma testi yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Öncelikle ssh ile sunucumuza bağlanıyoruz ve aşağıdaki kodu çalıştırıyoruz.

hdparm -t /dev/sda1

/dev/sda1:
Timing buffered disk reads: 500 MB in 0.75 seconds = 669.63 MB/sec

Yukarıda görüldüğü üzere 669 Mb / saniye sunucumuzdaki okuma hızıdır .

]]>
https://www.hostturka.com/blog/linux-disk-okuma-testi-ssh.html/feed 0
SMF (Simple Machines Forum) Nedir? Nasıl Kurulur? https://www.hostturka.com/blog/smf-simple-machines-forum-nedir-nasil-kurulur.html https://www.hostturka.com/blog/smf-simple-machines-forum-nedir-nasil-kurulur.html#respond Thu, 06 Apr 2017 02:38:02 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=707 Simple Machines Forum , açık kaynak kodlu , php ve mysql ile geliştirilmiş bir forum scriptidir . İlk olarak 2014 yılında 2.1 betasürümü yayınlanmıştır. SSI özelliği ile diğer web sayfalarına kolayca bağlanabilmekte farklı internet sayfalarından login ve benzeri işlemler yapılabilmektedir.

Dil Seçenekleri 
Arnavutça, Arapça, Slovakça, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Hırvatça, Çekçe, Danca, Norveççe, İngilizce, Fince, Fransızca, Tayca,  Felemenkçe, Japonca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezce,  İtalyanca , Japonca, Farsça, Lehçe,  Portekizce , Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, Katalanca,  İsveççe, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca.

Softaclous sayesinde basitçe kurulum yapılabilmektedir .

Aşağıdaki resimdeki gibi sol arama kutusuna smf yazıyoruz ve açılan ekranda Install now a tıklıyoruz.

Aşağıdaki resimdeki form alanlarını doldurduktan sonra kurulum işlemi tamamlanmış olacaktır .

Simple Machines Forum Genel Özellikleri

 • Geniş kapsamlı template sistemi.
 • Gelişmiş yetki ve kullanıcı yönetimi.
 • Çoklu dil seçenekleri.
 • Açık ve iyi dökümante edilmiş kaynak kodu.
 • Yeni ve eski okunmamış topikleri istatiskileme.  Son ziyaret istatistikleri ile birlikte.
 • Yüksek performans için dizayn edilmiş.
 • Multi-media output. (XHTML, XML, RSS, WAP)
 • Çoklu dil yönetimi.
 • Paket manager otomatik müdül kurulumu.
 • Gelişmiş arama
 • Özel mesajlarda arama.
 • Ve daha fazlası.
]]>
https://www.hostturka.com/blog/smf-simple-machines-forum-nedir-nasil-kurulur.html/feed 0
PhpBB nedir? Nasıl kurulur? https://www.hostturka.com/blog/phpbb-nedir-nasil-kurulur.html https://www.hostturka.com/blog/phpbb-nedir-nasil-kurulur.html#respond Wed, 05 Apr 2017 03:57:25 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=699 PhpBB piyasaya çıktığı 2000 li yıllardan bu güne en çok kullanılan ve en popüler olan php forum scriptidir .  “PhpBB” , php Bulletin Board ın kısaltılmış halidir.

Softaclous ile phpBB kurulumu çok basittir . Öncelikle Cpanelimize girip , aşağıdaki resimdeki gibi softaclous app installer ı seçiyoruz.

Ardından karşımıza çıkan ekranda phpBB yi seçiyoruz.

Aşağıdaki form alanlarını doldurarak kurulumu tamamlayabiliriz.

PhpBB Özellikleri

 • Admin, moderatör ve kullanıcı kontrol panelinde modüler dizayn
 • Çoklu veritabanı kullanımı ve yönetimi MySQL, Microsoft SQL Server, Oracle, PostgreSQL, SQLite, Firebird, OpenLink Virtuoso, and other ODBC-accessible DBMS
 • Limitsiz konu ve alt konu oluşturabilme.
 • Ön tanımlı BBCode oluşturabilme.
 • Öntanımlı profil alanları oluşturabilme.
 • Yetki sistemi.
 • UTF-8 kullanımı
 • Kullanıcı Özellikleri
 • Moderatör
 • Arama motoru örümcekleri yönetimi.
 • Okunmayan mesajları izleyebilme
 • Özel mesaj sistemi
 • İstatistikler
]]>
https://www.hostturka.com/blog/phpbb-nedir-nasil-kurulur.html/feed 0
PrestaShop nedir? Nasıl kurulur? https://www.hostturka.com/blog/prestashop-nedir-nasil-kurulur.html https://www.hostturka.com/blog/prestashop-nedir-nasil-kurulur.html#respond Mon, 03 Apr 2017 01:00:42 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=688 Prestashop php  kodlama dili ile yazılmış ve smarty tasarım (Smarty,  php ile yazılmış scriptlerin kod ile tasarım aşamalarını birbirinden ayıran bir şablon motorudur )  yapısı ile kullanıcılarına büyük kolaylık sunan bir eticaret scriptidir.

Açık kaynak kodlu olması nedeni ile dünya üzerinde bir çok yazılımcı prestashop için eklentiler ve modüller üretmektedir . Ayrıca bir çok tasarımcı da presta shop eticaret yazılımı için temalar üretmektedir .

Dilerseniz softaclous ile prestashop kurulumuna geçelim.

Öncelikle cpanelimize bağlanıp Softaclous apps installer alanından Prestashop logosuna basıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda Install now butonuna tıklayarak kurulum ekranına geliyoruz.

Aşağıdaki resimdeki alan karşımıza çıktığında isteğimize göre form alanlarını doldurup kuruluma başlıyoruz. Yaklaşık 2 dakika sonra prestashop kurulumu tamamlanmış olacaktır .

 

PrestaShop Arayüz Özellikleri

 • Özel teklifler (indirim , hediye çeki)
 • Ana sayfada öne çıkan ürünler
 • En çok satılanlar
 • Yeni Ürünler
 • Bedava kargo teklifleri
 • Çapraz satış
 • Ürün resimleri zoom etkisi
 • Stokta kalmamış ürünler
 • Müşteri aboneliği ve kullanıcı hesapları
 • Ödeme yöntemi çaşitliliği
 • Banka transferi ile ödeme
 • Google Checkout module
 • Cash-On-Delivery (COD)
 • Preconfigured for Paypal™
 • Multiple-recipient contact form
 • Ürün tagları yönetimi ve tag bulutu
 • Ürün Arama
 • Merchandise return (RMAs) & credit slips
 • Kargo takip
 • Hediye paketleme ve geri dönüşümlü ambalajlar sunun
 • PDF müşteri faturaları
 • Alışveriş Sepeti geri çağırma
 • RSS feed
 • Newsletter opt-in
 • ‘Pick up in-store’ option
 • Ayarlanabilen ürünler (metin ve resim)
 • İstek listesi
 • Sadık Müşteri Programı
 • Satış Ortaklığı Programı
 • Sponsor bir arkadaşlık fayda programı
 • Ürünlere müşteri yorumları

Yönetici Arayüzü Özellikleri

 • Limitsiz kategori & alt kategori
 • Gelişmiş WYSIWYG text editörü
 • Sınırsız ürün özniteliği kombinasyonları
 • Sınırsız ürün özellikleri
 • Limitsiz resim , otomatik ürün resmi boyutlandırma ve dosyaoptimizasyonu
 • Tüm dünya para birimleri
 • Tüm vergi kuralları
 • Sınırsız taşıyıcı ve varış noktaları
 • Bölgeye göre vergi kuralları
 • Soyut Fiyatlandırma (Miktar indirimleri)
 • Gerçek zamanlı para birimi çevrimi
 • Envanter yönetimi
 • SMS/Text mesaj uyarıları
 • Modül ekleme silme fonksiyonu
 • Bar codes
 • Bağlamsal yardım
 • Öznitelik kombine üreticisi
 • Eposta bildirimleri
 • Limitsiz dil seçeneği
 • Dil çevirilerini içe aktarma ve dışa aktarma
 • 13 default çeviri
 • Search Engine Optimization (SEO)
 • Friendly URLs / Permalinks
 • 100% editlenebilen grafik tema
 • Kullanıcı yetkilendirme
 • Bakım modu
 • En düşük sipariş tutarı
 • Newsletter contact export
 • Alias search
 • Bulk lister/import .CSV files
 • SSL (Secure Sockets Layer) encryption
 • Online kullanıcılar
 • Content Management System (CMS)
 • Raporlar
 • Müşteri Grupları
]]>
https://www.hostturka.com/blog/prestashop-nedir-nasil-kurulur.html/feed 0
AbanteCart E-Ticaret Scripti Nedir? Nasıl Kurulur? https://www.hostturka.com/blog/abantecart-e-ticaret-scripti-nedir-nasil-kurulur.html https://www.hostturka.com/blog/abantecart-e-ticaret-scripti-nedir-nasil-kurulur.html#respond Sat, 01 Apr 2017 00:43:49 +0000 https://www.hostturka.com/blog/?p=680

AbanteCart php dili ile kodlanmış bir eticaret scriptidir. Ücretsiz ve Türkçe desteğinin olması abantecart scripttini Türkiye de popüler hale getirmiştir. ücretsiz gelişmiş bir alışveriş scriptidir. Orijinal dili İspanyolca ve İngilizce olan script açık kaynak kodlu olduğu için tüm dünyada bir çok yazılım geliştirici tarafından geliştirilmektedir.

Dilerseniz AbanteCart E-ticaret scriptinin softaclous ile nasıl kurulacağını inceleyelim…

Öncelikle Cpanelimize bağlanıyoruz Softaclous Apps Installer bölümünden AbanteCart logosunu tıklıyoruz.

Açılan ekranda Install Now butonunu tıklıyoruz.

Aşağıdaki resimde görülen alanları doldurduktan sonra yükle butonuna basarak kurulumumuzu başlatıyoruz. Ortalama 20 sn içinde kurulumumuz tamamlanmış oluyor.

Abantecart Alertpay , Paypal , liqpay ve moneybookers gibi birçok ödeme geçidini desteklemektedir .

https://marketplace.abantecart.com adresinden abantecart ile ilgili eklentilere , temalara ve araçlara ulaşabilirsiniz.

AbanteCart Özellikleri

 • Ücretsiz açık kaynak kodlu
 • Kolay Kurulum ve güncelleme
 • Programlama bilgisi gerektirmez.
 • Hızlı ve optimize edilmiş performans.
 • Çok yönlü ve kolay kullanılabilir kontrol paneli
 • Tek tıkla kurulan özellikler
 • Ajax sepet
 • Güvenli ve Endüstriye uyumlu
 • Kolay entegrasyon
 • Güçlü uzantılara sahip olma özelliği
 • İyi organize edilmiş kod yapısı
 • E ticaret uzmanları tarafından geliştirilme
 • Güçlü yönetici araçları ve arayüz.
 • Seo için optimize edilmiş
 • Limitsiz ürün ve kategori
 • Limitsiz Marka ve Sağlayıcı
 • Çoklu dil ve parabirimi desteği
 • Çoklu mağaza URL yapısı
 • Ürün puanlama ve yorumlama
 • Çoku tema ve arayüz kullanma
 • Esnek tasarım yapısı
 • Ücretsiz dökümanlar
 • Otomatik Resim Boyutlandırma
 • Çeşitli ödeme geçitleri
 • Çeşitli kargo metotları
 • Mobil Desteği
 • YENİ Esnek Data Import/Export
 • YENİ Eklentiler ve  Marketplace
]]>
https://www.hostturka.com/blog/abantecart-e-ticaret-scripti-nedir-nasil-kurulur.html/feed 0